YPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"> مهمترین نکات تعمیر و سرویس پکیج
زمان جاری : پنجشنبه 03 اسفند 1402 - 7:06 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم


سلام دوست عزیز؛
به انجمن سرگرمی ، تفریحی و دوستانه خودت خوش اومدی
براي مشاهده تالار ها با امکانات کامل میتونید از طريق گزینه های زیر اقدام کنيد
عضویت سریع و آسان
یا
ورود به حساب کاربری


آیا میدانید؟ ایا میدانید :

کد تخفیف خرید لباس

کد تخفیف خرید لباس

کد تخفیف خرید کالای دیجیتال

خرید کفش با کد تخفیف

 


تعداد بازدید 94
نویسنده پیامارسال‌ها : 19
عضویت: 6 /9 /1401
تشکرها : 1
مهمترین نکات تعمیر و سرویس پکیج
مهمترین نکات تعمیر و سرویس پکیج
تصویر: file:///C:/Users/EmSo/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image002.jpg آموزش تخصصی تعمیر و سرویس پکیج دیواری
در حال حاضر در اکثر خانه های ایرانی از پکیج دیواری برای تامین گرمایش محیط و آب استفاده می شود. این سیستم گرمایشی دارای قابلیت هایی است که توانسته با کمک آنها جای سیستم موتور خانه و شوفاژ را بگیرد.
قابلیت تنظیم دمای دلخواه برای رادیاتور و آب مصرفی، پایین بودن هزینه های تعمیر و نگهداری، میزان مصرف انرژی کم در مقابل راندمان بالا و از همه مهمتر مستقل بودن دستگاه پکیج برای هر واحد، از جمله دلایلی هستند که باعث محبوبیت این سیستم گرمایشی شده است. مستقل بودن دستگاه پکیج برای هر واحد این امکان را برای مصرف کننده فراهم می کند تا بتواند دمای محیط و آب مصرفی خود و در نتیجه هزینه های ناشی از مصرف سوخت را مدیریت و کنترل نماید.
سیستم گرمایشی ، پکیج های دیواری
پکیج های دیواری هم مانند سایر سیستم گرمایشی نیاز به مراقبت ، سرویس و تعمیر دوره ای دارند. از آنحایی که در این سیستم، آب گرم به صورت مداوم در جریان می باشد، لازم است تا هر چند ماه یک
بار پکیج های دیواری را سرویس نمایید. انجام سرویس های دوره ای می تواند باعث افزایش طول عمر دستگاه شما شود. همچنین سرویس به موقع راندمان گرمایشی دستگاه را افزایش داده و
هزینه های مصرف انرژی را هم کاهش می دهد.

مراحل تعمیر پکیج دیواری
توصیه‌ی کارشناسان فدک تهویه جهت سرویس و تعمیر پکیج رعایت نکات ایمنی و تسلط بر کار است. خوشبختانه امروزه بیشتر پکیج‌های دیواری سیستم عیب یابی خودکار دارند که دقت به نشانه‌های آن و اطلاع از این عیب‌ها و آگاهی درباره‌ی
کد خطاهایی که نشان می‌دهند، مسئله‌ی بسیار مهمی است. البته در صورتی که این سیستم وجود نداشت می‌توان با سرویس به موقع عیب‌های موجود را شناسایی کرد.
۱-رسوب زدایی پکیج
یکی از نیازهای دستگاه پکیج، رسوب زدایی است که بهتر است این کار با استفاده از رسوب گیرهای پلی فسفات در زمان مناسب انجام گیرد. نکته ی قابل توجه: در صورت استفاده از رسوب گیرهای الکترومغناطیسی لازم است آن را بر روی شیر آب سرد ورودی نصب کنید.
۲- مرحله دوم سرویس پکیج دیواری = کنترل فشار آب
کنترل شیرهای آب در تعمیر پکیج دیواری شما امر مهمی است؛ زیرا اگر فشار آبی که به دستگاه وارد می‌شود زیاد یا کم باشد باعث آسیب به دستگاه خواهد شد.
۳- کنترل کارکرد دو مدار گرمایشی و سرمایشی
دو مدار موجود در پکیج را بررسی کنید تا از روند مناسب آن اطمینان حاصل فرمایید.
۴- آزاد کردن محور پمپ سیرکولاسیون
گرفتگی این محور باعث می‌شود مشکلاتی در پمپاژ کردن و گردش آب به وجود بیاید که بررسی و سرویس پمپ سیرکولاسیون در زمان سرویس پکیج کمک شایانی به گردش آب سرد و گرم خواهد کرد.
۵- تنظیم شیر گاز مرحله ۵ تعمیر پکیج
بررسی شیر گاز و تنظیم دوباره‌ی پیچ و مهره‌ها جهت سرویس دستگاه باید توسط فرد متخصص انجام گیرد زیرا اگر به درستی انجام نشود باعث ایجاد مشکلاتی در فشار گاز خواهد شد. علاوه بر موضوعات گفته شده، استفاده از صافی مناسب بر روی شیر گاز باعث عمر بیشتر آن می‌شود.
۶- تنظیم حرارت در زمان تعمیر پکیج
باید برای جلوگیری از سرد و گرم شدن بیش از اندازه محیط و رساندن محیط به دمای مناسب از کلیدهای حد تنظیم و شیر ترموستاتیک که بر روی رادیاتور تعبیه شده است استفاده کنید.
تصویر: file:///C:/Users/EmSo/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image004.jpg
۷- کنترل کارکرد فن دودكش
یکی از کارهای لازم چک کردن عملکرد فن، در پکیج‌های فن دار است. در صورتی که پکیج دیواری بدون فن باشد مسیر دودكش را بررسی کنید تا از نداشتن گرفتگی در آن اطمینان حاصل نمایید. حال سوال پیش می‌آید که این کار جهت تعمیر پکیج ،چگونه باید انجام شود؟ می‌توانید مسیر دودكش را با پرتاب یک جسم کوچک در آن امتحان کرده و در صورتی که مسیر باز باشد جسم به راحتی از مسیر دودکش عبور می‌کند. نکته‌ی مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که پیچ و خم زیادی نباید در دودكش باشد و هر دودكش، مخصوص یک دستگاه باشد.حتما در زمان سرویس پکیج از سالم بودن دودکش، درز بودن اتصالات و باز بودن دریچه‌های اکسیژن اطمینان پیدا کنید زیرا خطر گازگرفتگی و مرگ خاموش را به دنبال دارد.
۸- هوا گیری مرحله مهم سرویس پکیج
این مرحله یکی از بخش‌های مهم در سرویس پکیج است که بعد از داغ شدن رادیاتورها انجام می‌شود.
هواگیری در عملکرد پکیج چه تاثیری دارد؟
۱- به بهبود راندمان گرمایشی سیستم و بلوک‌های رادیاتور کمک می‌کند.
۲- خطر نشتی آب را به طور چشمگیری کاهش می‌دهد.
۳- سر و صدا و آسیب‌های متحمل به دستگاه را کمتر می‌کند.
۴- باعث می‌شود از گاز استفاده‌ی بهینه شود و هزینه ‌های آن کاهش پیدا کند.
توجه داشته باشد که در هنگام هواگیری آب گرم شوفاژ، به فرد سرویس کار در زمینه ی سرویس پکیج آسیبی نرساند.

تصویر: file:///C:/Users/EmSo/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image006.png
۹- تمیزکاری قطعات
یکی از کارهای ضروری و یکی از مهم ترین مراحل سرویس پکیج، تمیز کاری، جرم گیری و از بین بردن گرد و خاک و در صورت لازم شستشوی قطعات آن است.
حال سوال پیش می آید که چه قطعاتی باید در هنگام تعمیر پکیج شسته شوند؟
قطعاتی که باید در زمان سرویس پکیج شسته شوند عبارتند از :
۱- الکترود دو مبدل ثانویه و فن
۲- فلوسوئیچ زیرا اگر این قطعه کثیف باشد باعث عدم تولید آب گرم می‌شود.
۳- مدار و رادیاتورها برای عدم سیاه شدن و دود زدگی دیوارهای اطراف
۱۰- عوض کردن قطعات، مرحله ۱۰ سرویس پکیج
بهترین و یکی از مهمترین مراحل سرویس سالیانه پکیج دیواری، تعویض کارتریج پلی فسفات و اورینگ‌های بلوک رفت و برگشت است. این کار به تشخیص شما از عملکرد آن بستگی دارد .
۱۱- برطرف کردن نشتی آب
مواردی چون سیستم لوله کشی رادیاتورها و پکیج دیواری را چک کنید تا از نداشتن نشتی آب مطمئن شوید و اگر نشتی وجود داشت آن را رفع کنید.
۱۲- بررسی نهایی سیستم پکیج و قطعات
در پایان کار سرویس پکیج، قطعاتی چون شیر اطمینان، کلید حد تنظیم، شیر رادیاتور، ntc، شلنگ‌ها و بست‌های گاز را تست و بررسی کنید و علاوه بر آنکه گاز را با استفاده از کف صابون امتحان می‌کنید به بررسی صافی ها و تنظیم حداقل و
حداکثر میزان شعله بپردازید. در مرحله‌ی آخر با استفاده از روشن کردن دستگاه از سرویس آن اطمینان پیدا کنید.

تصویر: file:///C:/Users/EmSo/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image008.jpg فدک تهویه مرکز تخصصی تعمیر و سرویس پکیج
فدک تهویه مرکز تخصصی تعمیر و سرویس پکیج درتهران و کرج
پکیج‌ها در هر زمانی به سرویس احتیاج ندارند و بهتر است این کار با تشخیص متخصص در زمان مورد نیاز انجام گیرد. اما بهتر است این کار به صورت دوره‌ی شش ماهه و یک ساله باشد. سرویس کامل پکیج که جامع‌ترین نوع سرویس است، مواردی چون باز کردن و مونتاژ تمامی قطعات ریز و درشت را شامل می‌شود. سرویس کردن پکیج باید بنا به تشخیص فرد متخصص در این زمینه، صورت گیرد. علاوه بر الزامی بودن سرویس دوره‌ای پکیج‌های دیواری در صورتی که به مدت زیاد از پکیج استفاده نکردید وضعیت آن را بررسی و سرویس کنید.از مزایای سرویس به موقع، جلوگیری از هزینه‌های ۵ برابری تعمیر و سرویس پکیج است. هدف اصلی از سرویس پکیج بازدهی قطعات و در کل مجموعه‌ی پکیج است. همین حالا با مجموعه فدک تهویه https://fadaktahvieh.comتماس بگیرید تا کارشناسان با تجربه‌ی ما در اولین فرصت برای سرویس دستگاه شما اقدام کنند.

یکشنبه 06 آذر 1401 - 17:52
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
yusef7884 آفلاین
ارسال‌ها : 19
عضویت: 6 /9 /1401
تشکرها : 1

پاسخ : 1 RE

یکشنبه 06 آذر 1401 - 17:53
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
yusef7884 آفلاین
ارسال‌ها : 19
عضویت: 6 /9 /1401
تشکرها : 1

پاسخ : 2 RE مهمترین نکات تعمیر و سرویس دوره ای داکت اسپیلت چیست ؟
مهمترین نکات تعمیر و سرویس دوره ای داکت اسپیلت چیست ؟
داکت اسپیلت ها سیستم های سرمایشی و گرمایشی جدیدی هستند که توانسته اند به خوبی نیاز ها و دغدغه های افراد را برطرف سازند.
در واقع داکت اسپیلت ها، سیستم های تهویه مطبوعی هستند که قادر به تامین سرمایش و گرمایش محیط را دارند. از این رو می توان از داکت اسپیلت در تمام فصول سال استفاده کرد.
این سیستم از نظر عملکرد سرمایشی شباهت زیادی به کولر گازی دارد. با این تفاوت که داکت اسپیلت به صورت توکار در سقف های کاذب نصب می شود و شما هیچ سیم و یا وسیله ای
را در فضای داخلی مشاهده نمی کنید.
تصویر: file:///C:/Users/EmSo/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image002.jpgانواع داکت اسپلیتداکت اسپلیت ها از نظر عملکرد و مصرف انرژی شامل دو دسته کلی می باشند:

 1. داکت اسپلیت اینورتردار گرید A با برق مصرفی و انرژی کمتر

 2. داکت اسپیلت معمولی گرید B با مصرف انرژی بیشتر


 3. نحوه کارکرد:داکت اسپیلت ها سیستم های سرمایشی و گرمایشی هستند و کارکد هر کدام را باید جدا بررسی کرد :سرمایشی داکت اسپیلتاین سیستم برای تولید هوای خنک، ابتدا توسط کمپرسور که در یونیت خارجی است، گاز مبرد را فشرده می کند. هنگامیکه گاز مبرد فشرده می شود، دمای آن کاهش یافته و سرد می شود.
  این گاز از طریق لوله های مسی به یونیت داخلی (آواپراتور) منتقل می شود. در این قسمت گرمای هوا با عبور از میان پره های کوئل گرفته شده و خنک می شود. هوای خنک هم از طریق دمنده ای
  که در یونیت داخلی قرار دارد به بیرون منتقل می شود. برای انتقال هوای سرد به قسمت های مختلف یک ساختمان، می توان از کانال کشی استفاده نمود.گرمایشی داکت اسپیلتفرآیند تولید گرما در داکت اسپیلت با کولر گازی کاملا متفاوت است. در واقع این سیستم، ترکیبی از یک دمنده و شوفاژ خانگی است. همین عامل مصرف انرژی در داکت اسپیلت را به طور چشمگیری
  کاهش داده است. همچنین بازدهی و راندمان این سیستم بسیار عالی می باشد. به دلیل هزینه های بالای انرژی برق در کشور ما، استفاده از کولر گازی برای گرمایش مقرون به صرفه نمی باشد.
  اغلب افرادی که کولر گازی دارند، برای گرمایش خود از شوفاژ یا پکیج استفاده می کنند.
  داکت اسپیلت ها به گونه ای طراحی شده اند که برای تولید گرما، از آب گرم که از طریق پکیج و یا موتور خانه گرم شده، استفاده می کند. این آب گرم در داخل کوئل جریان یافته و سپس توسط
  دمنده ها، هوای گرم به محیط منتقل می شود.
  تصویر: file:///C:/Users/EmSo/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image004.jpg
  چک لیست سرویس دوره ای داکت اسپلیت

 4. برای جلوگیری از قرار گرفتن کندانسور در باران و زیر آفتاب، از سایبان استفاده کنید.

 5. از قرار دادن رخت آویز و گلدان و .. در اطراف کندانسور خودداری کنید.

 6. بازدید و چک کردن عملکرد ترموستات داکت اسپلیت

 7. بررسی و چک کردن برق مصرفی دستگاه داکت اسپلیت

 8. بازبینی گاز و در صورت لزوم شارژ گاز داکت اسپلیت

 9. چک کردن شاسی های سقفی داکت اسپلیت

 10. شستشوی بلوور در هواساز و فن کندانسور

 11. بررسی و شستشوی کویل آبگرم داکت اسپلیت

 12. شستشوی فین های اواپراتور و کندانسور

 13. بازبینی محل اتصال سیم ها به ترمینال و در صورت لزوم ترمیم آن

 14. بادگیری در فین های اواپراتور

 15. در قرار گرفتن کندانسورهای داکت اسپلیت در کنار یکدیگر فاصله استاندارد را رعایت کنید.

 16. از خاموش و روشن کردن مکرر دستگاه داکت اسپلیت خودداری کنید و تنظیمات در بهترین حالت نسبت به محیط قرار دهید.

 17. ترمیم محل اتصال سیم ها به ترمینال

 18. شستشوی سایه بان ها


 19. نصب داکت اسپلیتدر همین ابتدای امر لازم است که بگوییم نصب داکت اسپیلت یک کار تخصصی است که نیاز به مهارت فنی و دانش تخصص دارد. چنانچه مهارت کافی برای نصب داکت اسپیلت را ندارید بهتر است
  تا از شرکت های معتبر و نیروهای متخصص کمک بگیرید.
  قبل از نصب داکت اسپیلت باید ابتدا مکان نصب، تعداد و ظرفیت داکت اسپیلت مورد ارزیابی قرار دهید. بعد از این مرحله نوبت به لوله کشی می باشد. با توجه به اینکه سیستم داکت
  اسپیلت به صورت توکار می باشد، این کار باید با دقت و ظرافت انجام شود تا به سقف آسیب نرسد.

  تصویر: file:///C:/Users/EmSo/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image006.jpg تعمیر داکت اسپیلتتعمیر و یا تعویض به موقع قطعات معیوب و مستهلک می تواند موجب افزایش عمر مفید دستگاه شود. همچنین این کار می تواند باعث کاهش هزینه های برق مصرفی دستگاه شود و
  شما را از خرابی دستگاه و ماندن در روزهای گرم تابستان در امان نگه دارد.
  در صورتی که داکت اسپیلت شما با مشکلاتی از قبیل خنک نشدن دمای محیط،‌ خراب شدن ریموت داکت اسپلیت، کار نکردن سیستم گرمایشی،‌ داشتن آبریزش به هنگام کار کردن، داشتن
  صدای ناهنجار یونیت داخلی،‌ کم شدن باد داکت اسپلیت، روشن نشدن و یا نمایش ارور خطا مواجه شد، بلافاصله دستگاه خود را خاموش نموده و با تعمیرکاران و متخصصین فدک تهویه تماس بگیرد.
  نیروهای ما در اسرع وقت در محل حاضر گشته و مشکل داکت اسپیلت شما را بر طرف خواهند کرد.

  سرویس داکت اسپیلتمعمولا بهترین زمان برای انجام سرویس دوره ای داکت اسپلیت هر شش ماه یک بار است. این تصور اشتباه است که مردم فکر می کنند که سرویس داکت اسپیلت فقط با شروع گرما و در فصل تابستان
  باید انجام شود. در واقع خیلی مهم است که سرویس داکت اسپیلت بعد از تابستان هم انجام شود. مخصوصا اگر از این سیستم برای گرمایش محیط هم استفاده می شود لازم است تا با شروع فصل
  سرما دوباره سرویس داکت اسپیلت توسط نیروهای متخصص انجام شود.
  در صورتی که برای انجام سرویس های دوره ای داکت اسپیلت خود مهارت و یا وقت کافی ندارید می توانید از نیروهای متخصص و حرفه ای ما برای این کار بهره بگیرید. ما در مجموعه فدک تهویه به آدرس https://fadaktahvieh.com با تکیه بر علم و دانش روز، نیروهای متخصص و بیش از ده سال تجربه توانسته ایم خدمات حرفه ای و تخصصی در زمینه تعمیر ، سرویس ،نصب و نگهداری انواع سیستم های تهویه هوا ارائه دهیم.یکشنبه 06 آذر 1401 - 17:54
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
yusef7884 آفلاین
ارسال‌ها : 19
عضویت: 6 /9 /1401
تشکرها : 1

پاسخ : 3 RE

یکشنبه 06 آذر 1401 - 17:55
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
تازه سازي پاسخ هابرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :

کد تخفیف خرید لباس

کد تخفیف خرید لباس

کد تخفیف خرید کالای دیجیتال

خرید کفش با کد تخفیف

 
 • سرگرمی
 • مذهبی
 • سبک زندگی
 • موسیقی
 • سلامتی
 • پوست و مو
 • بیوگرافی